Bielizna – jakie fasony dla jakich sylwetek?Odpowiednio dobrana bielizna, choć niewidoczna zazwyczaj, potrafi zdziałać cuda. Z jednej strony powinna być wygodna, z drugiej kusząca i uwodzicielska. A przede wszystkim powinna ukryć niektóre mankamenty sylwetki, nadając figurze pożądany kształt. Nierealne? Realne, jeśli obiektywnie ocenisz swoje kształty i nie będziesz ślepo podążać za trendami. Jakie fasony dla jakich sylwetek będą odpowiednie?

Punktem wyjścia, jak zawsze gdy chodzi o idealne dopasowanie garderoby, jest analiza sylwetki i zaszeregowanie figury do jednego z typów. Jeśli wiesz, jaki rodzaj sylwetki reprezentujesz, z łatwością skompletujesz odpowiednią garderobę, w tym również bieliznę.

Sylwetki można podzielić na:

  • Sylwetkę proporcjonalną zrównoważoną – górna część figury jest zrównoważona dolną, talia jest dość mocno zarysowana.
  • Sylwetkę rozbudowaną od pasa w dół, czyli ramiona i biust drobniejsze niż biodra i uda, brzuch najczęściej w normie, zarysowana talia.
  • Sylwetkę rozbudowaną od pasa w górę – ramiona szerokie, biust zazwyczaj również spory, biodra wąskie, słabo zarysowana talia.
  • Sylwetkę prostą zrównoważoną – ramiona i biust zrównoważone tak samo szerokimi (lub wąskimi) biodrami, brak dużego wcięcia w talii.

Ponadto można jeszcze wyszczególnić cztery sylwetki, które mogą funkcjonować równorzędnie z powyższymi:

  • Sylwetka przy kości.
  • Sylwetka bardzo szczupła.

Sylwetka proporcjonalna zrównoważona.

Czasem można tę sylwetkę nazwać klepsydrą, ewentualnie wazonem lub wiolonczelą. Przy takiej sylwetce nie musimy poprawiać proporcji, nie musimy np. powiększać biustu w stosunku do bioder, bo figura jest bardzo proporcjonalna. Powinnyśmy zadbać o to, żeby tych proporcji nie zatracić kiepsko dobranym strojem, oraz pamiętać o tym, ze problemy będą się pojawiały proporcjonalnie do przyrostu kilogramów. I tak – sylwetka tego typu ale szczupła, nie będzie mieć większych kłopotów z doborem bielizny jeśli trafi do odpowiedniego sklepu z szeroką rozmiarówką obwodów i miseczek. Jednak w miarę nabierania ciała warto będzie skupić się na poradach kierowanych do sylwetki przy kości (zmniejszanie dużego biustu, zmniejszanie obfitych bioder). Na pewno zestawem odpowiednim do tego typu sylwetki niezależnie od rozmiaru będą miniszorty i mocno usztywniony biustonosz z szerokimi ramiączkami.

Sylwetka rozbudowana od pasa w dół.

Inaczej zwana gruszką, kręglem, dzwonem. Czyli biodra i pupa dużo masywniejsze niż ramiona i biust. Naszym zadaniem będzie powiększenie biustu z jednoczesnym zmniejszeniem dolnych części ciała. W przypadku tego typu sylwetki sprawdzi się z pewnością głęboko wycięty biustonosz push-up typu plunge, z fiszbiną lub z gąbeczką oraz majtki typu miniszorty.

Sylwetka rozbudowana od pasa w górę.

Czyli duży biust contra wąskie biodra. Co musimy zrobić? Odciążyć biust, poszerzyć, uwypuklić biodra i pupę. Wybieraj staniki wyposażone w fiszbiny, które podtrzymują obfite piersi, a także te na szerokich ramiączkach, z szerokim pasem pod biustem. Bardzo dobry dla kobiet o sporym biuście będzie również stanik w sportowym fasonie. Idealne majtki to figi z głęboko wyciętymi bokami.

Sylwetka prosta zrównoważona.

Czyli biust równy biodrom, brak wydatnej talii. Jeśli jesteś szczupła to możesz nieco powiększyć biust i poszerzyć biodra – sylwetka zyska na proporcji, talia się zarysuje. Wybierając biustonosz zasugeruj się poradami dla sylwetki z rozbudowanym dołem, a wybierając majtki korzystaj z porad dla sylwetki z rozbudowaną górą. Jeśli jesteś jednak przy kości, to zaprzyjaźnij się z gorsetem, który wymodeluje tułów.

Sylwetka przy kości.

Najlepsze są biustonosze, których miseczki niemal całkowicie kryją piersi i tworzą na dekolcie kształt litery V. Powinny mieć szerokie ramiączka i fiszbiny. Rozmiar biustonosza musi być idealnie dobrany. Tak samo majtki ? należy wybierać niezbyt wysokie (do połowy brzucha), ale zakrywające całą dolną część pośladków. Dla osób tęższych wskazana jest bielizna korygująca.

Sylwetka bardzo szczupła.

Biustonosz powinien dodawać objętości – musi być zatem gruby, sztywny, z szerokim dekoltem. Majtki mogą być dowolne ale powinny zakrywać wystające kości biodrowe.

A jaką mam sylwetkę?  Jeśli nie wiesz, to z pewnością pomoże ci nieoceniona www.jakasylwetka.pl ;-).

Justyna Jazgarska
Ten wpis został opublikowany w kategorii stylizacja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *