Biżuteria na zęby.Mini-biżuteria nazębna to niewielkie dzieła sztuki jubilerskiej, które przyklejane są do zęba od strony policzka specjalistycznymi materiałami dentystycznymi. Mocowanie jest całkowicie bezpieczne dla zęba i umożliwia długotrwałe używanie a gdy zajdzie potrzeba … po usunięciu nie pozostaje żaden ślad.

Piękny biały uśmiech jest oznaką szczęścia, młodości, zdrowia. Coraz więcej kobiet decyduję się na upiększenie swojego uśmiechu czymś co będzie zwracać uwagę i przyciągać wzrok. Moda na biżuterię nazębną i ozdoby przyklejane do szkliwa zęba przyszła do nas z USA i zdobywa coraz większą popularność. Zastosowanie biżuterii nazębnej pozwala niewielkim kosztem osiągnąć zwracający uwagę otoczenia efekt.

 

Co to jest biżuteria nazębna?

 

Jest to bezpieczny nie toksyczny kryształ przymocowany do zęba takim samym materiałem jakim mocuje się zamki ortodontyczne stosowane w aparatach stałych. Jest możliwość wybrania różnych kolorów i wielkości a kryształowy kamień doda blasku twojemu uśmiechowi.

 

Jak wygląda zakładanie biżuterii na zęby?

 

Stomatolog osusza zęba i wytrawia powierzchnię szkliwa, następnie za pomocą materiału światłoutwardzalnego przykleja ozdobę – kryształek nazębny do szkliwa wybranego zęba. Sam zabieg trwa ok 10 minut i jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny dla szkliwa zębów

 

Czy zabieg mocowania biżuterii nazębnej jest bolesny?

 

Zabieg nie jest bolesny ani inwazyjny. Nie ma potrzeby znieczulania. Biżuteria może być przymocowana na górnych przednich zębach lub w odcinku bocznym.

 

Jak długo biżuteria nazębna utrzymuje się na zębach?

 

Biżuteria nazębna jest patentowaną kreacją, która utrzymuje się na zębach przez kilka lat. Jeżeli masz ochotę zamienić kryształ na inny lub go usunąć, może to być wykonane przez stomatologa w każdej chwili. Kryształek jest do zęba przyklejany i może on zostać ściągnięty z zęba w dowolnym momencie przez lekarza stomatologa, po usunięciu resztek kleju stomatologicznego i wypolerowaniu szkliwa powierzchnia zęba pozostaje całkowicie nienaruszona

 

Na które zęby przykleja się ozdoby?

 

Kryształki najczęściej przyklejamy na zębach „dwójkach” lub „trójkach”.

 

Kto może nosić biżuterię na zębach?

 

Każda osoba ze stałymi zębami może mieć nałożoną biżuterie nazębną. Rozmaitość kryształów pozwala na wybór idealnej biżuterii do każdego wieku oraz płci. Ozdobne kamienie mogą być mocowana na zębach naturalnych jak i odbudowanych protetycznie.

 

Kto może wykonać zabieg  zdobienia?

 

Biżuteria nazębna musi być nałożona przez stomatologa przy użyciu profesjonalnych klejów kompozytowych utwardzanych światłem. Stomatolog zagwarantuje dobre połączenie biżuterii z zębem. Zabieg nakładania biżuterii nie wiąże się z borowaniem ani z bólem i trwa około 15 min. Ozdoby są mocowane na stałe ale można je zamienić lub usunąć tak samo łatwo jak były nałożone.

 

Czy biżuteria nazębna szkodzi zębom?

 

Jeżeli biżuteria nazębna jest nałożona przez stomatologa nie uszkodzi twoich zębów. Zabieg nakładania biżuterii nazębnej jest bezpieczny, nie toksyczny i nie inwazyjny. Biżuteria nazębna istnieje od ponad 20 lat.

 

Czy biżuteria nazębna może być nałożona na korony porcelanowe i licówki?

 

Tak, ale tylko przez stomatologa. Przy mocowaniu kryształów do porcelany używany jest inny system wiążący niż w przypadku naturalnych zębów.

 

 

Zalety biżuterii nazębnej:

 

  • bezpieczna – noszenie biżuterii nazębnej jest całkowicie bezpieczne i nieszkodliwe;
  • bezbolesna – zakładanie biżuterii nazębnej nie wiąże się z jakimkolwiek bólem lub dyskomfortem;
  • odwracalna – biżuterię nazębną w każdej chwili można szybko i bezpiecznie usunąć, a potem ponownie założyć;
  • intrygująca – z taką ozdobą Twój uśmiech na pewno zostanie zauważony.

 

Justyna Jazgarska

wizażystka i stylistka

 

 
Ten wpis został opublikowany w kategorii uroda i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Biżuteria na zęby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *