Jaki naszyjnik wydłuży szyję? Jaka fryzura zakryje krótkie czoło? Krótki przewodnik po stylizacji.Kolejnymi problemami sylwetki, z którymi się rozprawimy, będą: krótka szyja i długa szyja, mała głowa i duża głowa, wysokie, szerokie i niskie czoło. Czyli omówimy fasony ubrań pomagające zatuszować te dysproporcje oraz podkreślające mankamenty, omówimy kształty biżuterii oraz fryzury będące naszymi sprzymierzeńcami w walce o idealne proporcje ciała i twarzy oraz te, które jeszcze bardziej uwidocznią mankamenty.

Krótka szyja/długa szyja.

Długa szyja lubi to, czego zupełnie nie toleruje szyja krótka.

Przede wszystkim golfy, półgolfy, wysokie stójki, zapięcia wysoko pod szyją, małe dekolty, biżuterię w formie krótkich naszyjników, obróżek przylegających do szyi i włosy – zdecydowanie długie lub półdługie, ponieważ krótka fryzura dodatkowo wydłuży łabędzią szyję. Jeśli chodzi o apaszki i szale to wskazane jest umiejscowienie ich na środku szyi, omotanie szyi.

Krótka szyja za to wypadnie korzystniej w otoczeniu głębokich lub długich dekoltów, zwisających długich naszyjników, łańcuszków, korali. Kształt ubrań i biżuterii ma ciągnąć w dół, wydłużać, wyciągać pionowo, a nie odcinać w poziomie jak w przypadku długiej szyi. Krótka szyja zostanie wydłużona dzięki kolczykom – podłużnym, wiszącym oraz krótkim włosom. Jeśli włosy miałyby być dłuższe, to koniecznie dłuższe niż do karku, muszą w tej sytuacji zasłonić szyję. Apaszki lub szale najlepiej jak będą luźno zwisać z ramion w dół, niewskazane jest obwiązywanie się nimi wokół szyi.

Krótka i mała twarz w stosunku do całej sylwetki kontra duża głowa.

Jeżeli głowa jest zbyt mała do całej postury, wówczas należy ją optycznie powiększać i poszerzać. Świetnie nadają się do tego kapelusze ze średnim i większym rondem i wszelakie fryzury odstające od głowy i podnoszone na szczycie głowy, w tym też loki i fale – dodają objętości. Jasny kolor włosów optycznie zwiększy objętość włosów, a tym samym powiększy nieco głowę, poprawiając proporcje całego ciała. Mała głowa nie powinna nosić dużych ozdób (kolczyki, korale).

Jeśli jesteśmy posiadaczkami dużej głowy, to nie dodawajmy jej objętości zbyt rozbudowaną fryzurą, czy nakryciami głowy. Ciemniejszy, jednolity kolor włosów optycznie zmniejszy objętość tej części naszej sylwetki. Pazurki z włosów przykrywające część policzków i czoła optycznie wysmuklą i zmniejszą twarz. Duża głowa nie powinna nosić małych ozdóbek. Pamiętajmy o zasadzie doboru dodatków proporcjonalnych do wielkości ciała.

Czoło.

Idealny kształt twarzy będzie charakteryzował się np. tym, że długości 3 stref będą sobie równe. Te strefy to: linia od nasady włosów do najwyższego punktu łuków brwiowych (strefa I), najwyższy punkt łuków brwiowych do końca nosa (strefa II), koniec nosa do końca brody (strefa III). Jeśli strefa I jest wyraźnie dłuższa – mówimy o wysokim czole, jeśli jest wyraźnie krótka ? mamy do czynienia z czołem niskim. Czoło wysokie lub czoło niskie może tez jednocześnie być czołem szerokim.

Jak sobie poradzimy z wysokim czołem? Po pierwsze grzywka. Grzywka zakrywająca czoło, załatwia całą sprawę. Jeśli jednak nie lubimy grzywek, lub nie chcemy poprzez grzywkę poszerzać twarzy, to postarajmy się odpowiednim makijażem skrócić nieco ten fragment twarzy. Jak to zrobić? Muśnijmy kilka razy pudrem brązującym okolice nasady włosów. Lekkie przyciemnienie tej okolicy optycznie zmniejszy/skróci czoło.

Jeśli mamy twarz z niskim czołem, to tak jak w przypadku posiadaczek czoła wysokiego, albo decydujemy się zakryć czoło grzywką – króciutką, najlepiej asymetryczną lub obfitą zebraną od szczytu głowy. Jeśli wolimy poprawić proporcje makijażem, to absolutnie nie stosujmy pudru brązującego, żeby jeszcze bardziej nie skrócić czoła, możemy lekko rozjaśnić okolice nasady włosów jaśniejszym niż reszta twarzy podkładem lub musnąć jasnym rozświetlającym pudrem. Ten zabieg zastosowany na środek czoła uwypukli czoło płaskie.

Szerokie czoło zasłoni asymetryczna postrzępiona grzywka lub włosy z przedziałkiem na środku, ale nie zebrane za uszy, tylko zakrywające uszy oraz boki twarzy. Makijażem zwężamy czoło muskając boki czoła pudrem brązującym.

Justyna Jazgarska
Ten wpis został opublikowany w kategorii makijaż, piękne włosy, stylizacja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *