Zimna Zima…Dziś przedstawiamy Kobietę – Zimę.

Kobieta Zima jest bardzo charakterystyczna, nie da jej się po prostu nie zauważyć. Kontrastowa, chłodna, wysuwa się na pierwszy plan.

Można wyróżnić dwa podtypy Zimy. Pierwszy potocznie zwany „królową śniegu” – alabastrowa cera z chłodnym różowym rumieńcem, błękitne oczy, czarne włosy. Drugi – Zima tzw. „południowa” – śniada cera (ale w odróżnieniu od śniadej Jesieni, cera Zimy ma chłodny szarawy odcień), ciemne często czarne włosy, bardzo ciemna oprawa oka.

W większości Zimy nie posiadają piegów. Jeśli już, to w chłodnym odcieniu szarego brązu. Zima śniada opala się szybko, na bardzo ciemny brąz z szarym odcieniem. Zima blada opala się wolniej, najpierw na różowo, żeby później zbrązowieć. Usta w chłodnym odcieniu różu, maliny, bardzo często pigment jest mocny i wyrazisty.

Włosy są ciemne w chłodnym popielatym odcieniu. Od jasnego brązu po czarny. Zimy w dzieciństwie bardzo często bywają blondynkami.

Barwa oczu to: błękit lazurowy, szafir, ciemna chłodna zieleń, brązowy, piwny, czarny. W zasadzie ni spotyka się u zim oczu w kolorze mieszanym, np. niebiesko-zielonych. Barwy są zdecydowane, czyste. Bardzo charakterystyczne jest to, że u Zimy tęczówka mocno kontrastuje z białkiem, białko zaś jest tak białe, że aż sprawia wrażenie błękitnego.

Korzystne kolory dla Kobiety – Zimy to wszystkie chłodne, nasycone barwy, czyste, ostre, z domieszką niebieskiego, niezłamane szarością. Bardzo dobrze Zima wygląda w kontrastach oraz jako jedyny typ kolorystyczny super prezentuje się w czystej bieli i czerni. Kolory to np.: śnieżna biel, fuksja, malina, krwista czerwień o chłodnym zabarwieniu, czerwień szkarłatna, wiśnia, bordo, oberżyna, ciemna śliwka, żurawina, fiolet , cyklamen, zimny głęboki granat, szafir, chabrowy błękit, lodowy morski błękit, zimny lodowy turkus, zieleń butelkowa, zieleń sosny, brąz gorzkiej czekolady, grafitowy, ciemnostalowy, srebro, hebanowa czerń. Niekorzystnie Zima będzie się prezentowała w ciepłych kolorach i złocie.

Kolejna będzie Pani Wiosna….

Justyna Jazgarska
Ten wpis został opublikowany w kategorii stylizacja, uroda i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *