Kreską malowaneModna od kilku sezonów kreska na powiece. Ostra i geometryczna lub roztarta, przydymiona. Wykonana kredką, eyelinerem, cieniem. Sama w sobie może być tak efektowna, że konkurencja w postaci cieni jej niepotrzebna. Prosta, mała kreska a tak trudna w wykonaniu. Czym kierować się wybierając odpowiedni dla siebie kosmetyk? W jaki sposób wykonać kreskę idealną? Na co zwrócić uwagę podczas makijażu?

Decydując się na kreskę, możemy podkreślić kontur oka, wyostrzyć spojrzenie, pogłębić makijaż oka, zagęścić linię rzęs. Różny efekt jest wynikiem użycia różnych kosmetyków i różnej techniki malowania. Kreskę możemy wykonać tylko na powiece górnej, możemy narysować ją na obydwu powiekach, możemy też podkreślić wnętrze dolnej powieki. Możemy kreskę rozetrzeć, uzyskując efekt naturalny lub przydymiony, możemy zostawić ją idealnie wyrysowaną.

Jak wykonać taki makijaż? Do podkreślania konturów oczu z reguły stosuje się konturówki, eyelinery i cienie.

Konturówki do oczu.

Konturówki są najbardziej uniwersalnymi i najczęściej stosowanymi kosmetykami do wykonywania kresek. Za ich pomocą można uzyskać naturalny efekt, ale też wyrazisty. Można kreskę zostawić w formie „tradycyjnej”, ale także z łatwością rozetrzeć. Aby kreskę łatwo było wykonać i aby była efektowna, należy używać kredki każdorazowo zatemperowanej.

Konturówka Kryolan:

Kajal Kryolan:

Eyelinery.

Dzięki eyelinerom można uzyskać precyzyjną linię o wyraźnych konturach. Kontur taki wykonuje się po nałożeniu cieni do powiek (w odróżnieniu od kreski wykonywanej za pomocą kredki – kreskę kredką można robić zarówno przed jak i po aplikacji cienia).

Wyróżniamy kilka rodzajów eyelinerów:

– eyelinery we flamastrze

– eyelinery w płynie

– eyelinery w kamieniu

Najbardziej trwały efekt uzyskamy za pomocą eyelinera w kamieniu, najmniej trwały za pomocą eyelinera we flamastrze.

Eyeliner w płynie:

Eyeliner w kremie:

Eyeliner w kamieniu:

Aplikacja eyelinera wymaga ogromnej wprawy i wielu ćwiczeń, gdyż takiej kreski nie można rozetrzeć, poprawić. Jest bardzo wyrazista, więc musi być wykonana idealnie.

Kreska wykonana na pomocą cieni.

Taka kreska jest bardzo naturalna, może być mało wyrazista (jeśli chcemy), ale też jest możliwe uzyskanie efektu podobnego do eyelinera.

Kreskę najlepiej wykonywać małym, spiczastym pędzelkiem oraz matowym cieniem w kolorze dostosowanym do reszty makijażu czy tez naszych preferencji kolorystycznych. W sytuacji, kiedy kreska nie wyjdzie idealna, można ją rozetrzeć i poprawić. Jest to najłatwiejsza metoda wykonywania kresek na powiece.

Pędzelek do kresek firmy „Kozłowski”:

Jak rysować kreskę?

Po pierwsze – linię prowadzimy tak blisko linii rzęs jak to tylko możliwe.

Po drugie – na powiece górnej zaczynamy malowanie od kącika wewnętrznego.

Po trzecie – jeśli brakuje nam wprawy, rysujemy kreskę etapami, a nie jednym pociągnięciem.

Po czwarte – wyprowadzamy kreskę poza kącik zewnętrzny, jednocześnie unosząc ja lekko w górę.

Po piąte – kreska może przebiegać wzdłuż całej powieki, ale może też zajmować 2/3 lub ? długości powieki.

Po szóste – jeśli rysujemy kreskę na całej dolnej powiece, to zaczynamy od kącika wewnętrznego, jeśli jednak kreska ma przyozdabiać część powieki dolnej, to zaczynamy rysunek od zewnętrznego kącika..

Po siódme – nie zapominajmy o wnętrzu dolnej powieki, które możemy podkreślić kredką białą lub beżową, co odświeży spojrzenie i powiększy oko, albo kredka czarną, brązową czy inną, co nada „smaczku” makijażowi, szczególnie w wersji wieczorowej.

Po ósme – kreskę wykonaną za pomocą kredki lub cienia można rozetrzeć. Uzyska się wówczas bardziej naturalny efekt, lekko przydymiony.

Makijaż Artdeco:

Niezależnie od używanych kosmetyków, wykonanie idealnej kreski jest najtrudniejszym etapem makijażu. Żeby dojść do wprawy trzeba dużo ćwiczyć. Proszę też pamiętać, że kształt kreski należy dostosować do kształtu oczu. Obrysowanie oczu dookoła będzie dobre jedynie w przypadku dużych oczu. Średnie, a tym bardziej małe oczy, lepiej będą się prezentowały z kreską o długości 2/3, wyciągniętej na zewnątrz. Kreska wewnątrz dolnej powieki dodatkowo zmniejsza oko.

Wykonując jakikolwiek makijaż, musimy wziąć pod uwagę nie tylko trendy, ale też naszą urodę, kształt naszej twarzy, kształt oczu. I dostosować, zmodyfikować makijaż do nas, a nie odwrotnie.

Justyna Jazgarska

Zaprezentowano produkty firm:

Kryolan – www.kryolancitywarszawa.com.pl

Kozłowski – www.pedzle.com.pl

Artdeco – www.balticcompany.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii makijaż i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *