Makijaż i stylizacja brwiMożna powiedzieć, że brwi są najważniejszym elementem twarzy. Odpowiednio wymodelowane „otworzą” oko, poprawią optycznie rozstaw oczu, dodadzą twarzy wyrazistości lub łagodności. Brwi są kropką nad i w stylizacji twarzy. Najpiękniejszy makijaż straci na mocy oddziaływania, jeśli będą mu towarzyszyły niezadbane lub źle zrobione brwi. Jak wystylizować i wymodelować brwi aby były naszą ozdobą?

Brwi nadają każdej twarzy niepowtarzalny wygląd i charakter. Powinny być dopasowane do jej kształtu, ale także zachować w miarę możliwości swą pierwotną linię. Tylko wtedy nasza twarz będzie wyglądała naturalnie, a oczy zostaną odpowiednio wyeksponowane.

 

Jeśli brwi są za długie lub zbyt krzaczaste należy je odpowiednio wydepilować. Dzięki usunięciu zbędnych włosków poprawimy kształt brwi i nadamy twarzy ładniejszy wygląd. Jeśli natomiast są zbyt krótkie lub włoski są za rzadkie, należy podkreślić je kredką lub matowym cieniem w kolorze zbliżonym do ich naturalnej barwy poprzez dorysowanie brakujących włosków.

 

Najkorzystniej prezentują się brwi o średniej grubości. Te zbyt cienkie, wyglądają groteskowo i sztucznie. Natomiast krzaczaste i w nieładzie sprawiają wrażenie zaniedbanej twarzy.

 

Etap pierwszy stylizacji – za pomocą kredki określamy idealne położenie naszych brwi.

 

Brwi powinny przypominać dwa łagodnie wygięte łuki, nie połączone ze sobą po środku. Lewa i prawa brew powinny być tej samej grubości i położone na tej samej wysokości, równo powinny się wznosić i opadać. Położenie brwi można oznaczyć punktami: punkt A to początek brwi, punkt B to najwyższe wzniesienie łuku, punkt C – koniec brwi.

 

Punkt A. Przyłóż kredkę do skrzydełka nosa w taki sposób, aby stworzyć linię łączącą skrzydełko nosa z wewnętrznym kącikiem nosa. Linia poprowadzona wyżej określi początek brwi – tam powinny się zaczynać. Jeśli są dłuższe, rosną bliżej nasady nosa – należy je usunąć. Jeśli są za krótkie, zbyt szeroko rozstawione – domaluj kredką lub matowym cieniem w kolorze brwi brakujący fragment.

 

Punkt B. Poprowadź za pomocą kredki linię od skrzydełka nosa poprzez źrenicę oka ? na przecięciu się linii kredki z linia łuku brwiowego wyznaczony zostaje punkt B, czyli miejsce w którym brew powinna osiągnąć swój wierzchołek.

 

Punkt C. Poprowadź kredkę od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka. Powyżej na styku linii kredki i linii łuku brwiowego wyznaczasz miejsce, w którym brew powinna się kończyć. Jeśli jest dłuższa, należy usunąć zbędne włoski, jeśli jest za krótka, należy braki domalować.

 

Etap drugi – stylizujemy.

  • Przed depilowaniem brwi, przyłóż do nich kostkę lodu. Dzięki temu obkurczysz naczynia krwionośne i zmniejszysz ból przy wyrywaniu włosków.
  • Przygotuj sobie wygodne stanowisko do pracy – oświetlone równomiernie dość mocnym światłem, najlepsze jest światło dzienne. Przygotuj pęsetę, lusterko – najlepiej stojące, szczoteczkę do rozczesywania brwi, kosmetyki do ewentualnego makijażu brwi – kredkę, cienie, żel lub wosk do brwi.
  • Rozczesz brwi szczoteczką, dzięki czemu unikniesz błędów w depilacji. Włoski ułożą się odpowiednio i będziesz wiedziała, który jest zbędny. Depiluj je zgodnie z kierunkiem ich wzrostu.
  • W pierwszej kolejności usuń zbędne włoski z początku i końca brwi zgodnie z testem wykonanym za pomocą kredki.
  • Usuń wszystkie zbędne włoski pod i nad brwiami.
  • Wyrównaj grubość brwi lewej i prawej.
  • Jeśli trzeba, to przyciemnij brwi kredką lub matowym cieniem. Są też specjalne preparaty do stylizowania brwi, najczęściej w formie kasetki przypominającej cienie, w której znajdują się dwa produkty: pudrowy cień i wosk. Najpierw nakładasz pędzelkiem wosk na łuk brwiowy,a następnie drugim pędzelkiem aplikujesz na nawoskowane brwi pudrowy cień. Bezpieczne jest trzymanie się zasady, że brwi nie powinny być ciemniejsze niż włosy. Bywają piękne wyjątki od tej zasady, szczególnie w kolorze blond, ale jeśli nie jesteś pewna, czy w dużo ciemniejszych brwiach będzie ci dobrze, lepiej się trzymaj ich naturalnego koloru lub dostosuj kolor brwi do koloru włosów. Najbardziej naturalnie wygląda na brwiach mieszanka koloru brązowego z szarym lub grafitem. Mieszaj umiejętnie, idąc bardziej w stronę grafitu jeśli jesteś chłodnym typem kolorystycznym, a w stronę brązu, jeśli należysz do ciepłego typu urody.
  • Jeśli twoje brwi są jasne a chciałabyś aby codziennie były ciemniejsze, pomyśl nad koloryzacją za pomocą henny. Uzyskasz efekt, utrzymujący się około dwóch tygodni i zaoszczędzisz czas przy porannym makijażu.

 

Kształt twarzy a kształt brwi.

 

Twarz owalna – możemy zostawić naturalny rysunek brwi, jeśli układa się on w w kształt łagodnego łuku. Powinny być cieńsze na końcach.

 

Twarz okrągła – najlepsze są brwi o kształcie lekkiego trójkąta, ponieważ optycznie nieco wydłużają szeroką i krótką twarz.

 

Twarz podłużna – najlepsze są szerokie brwi, wygięte w delikatny łuk. Powinny być niemal proste, ale na końcach jednak lekko muszą opadać w dół. Dzięki temu poszerzymy nieco wąską twarz.

 

Twarz trójkątna – szerokie czoło wyda się węższe, jeśli odpowiednio wymodelujemy brwi. Powinny unosić się lekko ku górze przy końcach.

 

Twarz o kształcie diamentu – brwi powinny przybrać kształt tzw. „mewek”, czyli być wygięte w 2/3 długości i opadać w dół. Końcówka brwi może być dłuższa.

 

Justyna Jazgarska
Ten wpis został opublikowany w kategorii makijaż, stylizacja, uroda i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *