Modelowanie kształtu twarzy makijażemFigura klepsydry, oko w kształcie migdała, twarz owalna. Takie są obecnie obowiązujące kanony piękna. Mało która z nas spełnia wszystkie trzy wymienione punkty. Nie ma powodu do smutku ? makijażem można wspaniale skorygować kształt twarzy. W jaki sposób użyć brązera, różu, rozświetlacza, aby twarz okrągłą, trójkątną, kwadratową, prostokątną, pociągłą, gruszkowatą zbliżyć optycznie do owalnej?

Idea modelowania?

 

Twarz krótką będziemy wydłużać, twarz zbyt długą skracać, fragmenty twarzy zbyt szerokie będziemy zwężać, zbyt wąskie – poszerzać. Twarz zbyt szeroką będziemy wysmuklać, a zbyt wąską – poszerzać i uwypuklać.

 

Do modelowania używamy trzech kolorów: bazowego w kolorze cery. Jaśniejszego do poszerzania i uwypuklania, ciemniejszego do wysmuklania, chowania. Wszystko to jest zgodne z zasadą, że jasne powiększa, a ciemne zmniejsza.

 

Na mokro czy na sucho?

 

Modelować możemy na dwa sposoby:

  1. Na mokro, czyli podkładami. Używamy w tym przypadku trzech odcieni podkładów: bazowego, jasnego i ciemnego. Najpierw aplikujemy na całą twarz podkład w kolorze bazowym. Następnie podkład jaśniejszy nakładamy na miejsca wymagające uwypuklenia, poszerzenia, a podkład ciemny rozcieramy w miejscach, które chcemy wysmuklić, zwęzić. Granice pomiędzy kolorami należy precyzyjnie zatrzeć, aby nie było widocznych przejść i linii, twarz ma nabrać trójwymiarowości. Następnie aplikujemy puder matujący i przystępujemy do dalszych etapów makijażu.
  2. Na sucho, czyli po nałożeniu podkładu w kolorze bazowym i zmatowieniu twarzy, zaczynamy aplikację suchych ? w kamieniu lub sypkich – pudrów brązujących oraz rozświetlaczy. Jasny kosmetyk nakładamy na miejsca które uwypuklamy, ciemnym kosmetykiem skracamy, chowamy, wysmuklamy. Oczywiście pamiętamy o dokładnym roztarciu granic, przejścia muszą być bardzo płynne, niewidoczne.

 

Twarz okrągła.

 

To twarz, która ma taką samą szerokość, jak długość. Cechuje ją niskie czoło, zaokrąglona broda, wydatne policzki. Sprawia wrażenie krótkiej i szerokiej.

 

Cel modelowania: wydłużyć i wysmuklic twarz, zwęzić czoło i żuchwę, aby uwypuklić kości policzkowe.

 

Jak to zrobimy: boki czoła i boki żuchwy przyciemniamy, przyciemniamy również fragment pod kośćmi policzkowymi linią jak najbardziej pionową w celu wydłużenia i wysmuklenia twarzy. Same kości policzkowe oraz środek czoła, nos i brodę rozjaśniamy.

 

Twarz kwadratowa.

 

To twarz bardzo zbliżona do twarzy okrągłej, różni ją to, że ma ostre kanty zewnętrznych rysów.

 

Cel modelowania: wydłużyć i wysmuklic twarz, zwęzić czoło i żuchwę, aby uwypuklić kości policzkowe, załagodzić zewnętrzne rysy twarzy, nadając im miękkości.

 

Jak to zrobimy: boki czoła i boki żuchwy przyciemniamy, przyciemniamy również fragment pod kośćmi policzkowymi linią jak najbardziej pionową w celu wydłużenia i wysmuklenia twarzy. Przyciemniamy wystające kanciaste boki czoła oraz wystające kości żuchwy. Same kości policzkowe oraz środek czoła, nos i brodę rozjaśniamy.

 

Twarz trójkątna.

 

Ta twarz przypomina swym kształtem serce. W twarzy trójkątnej charakterystyczne jest szerokie czoło, wąska broda, szeroko rozstawione kości policzkowe.

 

Cel modelowania: zwężenie czoła, poszerzenie policzków poniżej kości policzkowych, skrócenie brody, jeśli jest szpiczasta i wystająca.

 

Jak to zrobimy: boki czoła przyciemniamy, przyciemniamy również wystającą brodę. Obszar twarzy poniżej kości policzkowych z boku twarzy rozjaśniamy.

 

Twarz podłużna.

 

Ta twarz sprawia wrażenie długiej i wąskiej. Szerokość czoła i żuchwy jest podobna. Może występować wysokie czoło lub długi nos, albo długa strefa trzecia czyli od nosa do brody.

 

Cel modelowania: skrócić i poszerzyć twarz, skrócić czoło, jeśli jest wysokie, lub brodę jeśli strefa trzecia jest widocznie najdłuższa.

 

Jak to zrobimy: przyciemniamy fragment pod kośćmi policzkowymi linią jak najbardziej poziomą w celu skrócenia i poszerzenia twarzy. Przyciemniamy linię nasady włosów wzdłuż czoła lub linię brody. Rozjaśniamy kości policzkowe.

 

Twarz prostokątna.

 

Jest to twarz o cechach twarzy podłużnej, dodatkowo charakteryzują ją ostre kanty zewnętrznych rysów twarzy.

 

Cel modelowania: skrócić i poszerzyć twarz, skrócić czoło, jeśli jest wysokie, lub brodę jeśli strefa trzecia jest widocznie najdłuższa. Zmiękczyć zewnętrzne rysy twarzy.

 

Jak to zrobimy: przyciemniamy fragment pod kośćmi policzkowymi linią jak najbardziej poziomą w celu skrócenia i poszerzenia twarzy. Przyciemniamy linię nasady włosów wzdłuż czoła lub linię brody. Rozjaśniamy kości policzkowe. Przyciemniamy kanciaste boki twarzy: na czole i na żuchwie.

 

Twarz gruszkowata.

 

Kształt tej twarzy cechuje wąskie czoło i szeroko rozstawione kości żuchwy. To odwrócony trójkąt.

 

Cel modelowania: poszerzyć czoło, uwypuklić kości policzkowe, wysmuklić i zwęzić boki twarzy poniżej kości policzkowych oraz żuchwę.

 

Jak to zrobimy: przyciemniamy fragment pod kośćmi policzkowymi linią jak najbardziej pionową w celu wydłużenia twarzy. Przyciemniamy boki twarzy poniżej kości policzkowych, żuchwę i jeśli trzeba to również szyję. Kości policzkowe oraz boki czoła rozjaśniamy.

 

Justyna Jazgarska
Ten wpis został opublikowany w kategorii makijaż i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *