Sztuczne rzęsy.Sztuczne rzęsy modelują oko i sprawiają, że spojrzenie staje się bardziej seksowne. W wielu sklepach kosmetycznych i drogeriach można zakupić kępki sztucznych rzęs lub rzęsy ze specjalnego włókna lub nawet włosia ludzkiego. Jednak wiele kobiet rezygnuje z niewątpliwie uwodzicielskiego spojrzenia, ponieważ obawiają się, że nakładanie rzęs jest zbyt skomplikowane a sztuczne rzęsy się odkleją! Nic bardziej mylnego: przy pomocy kilku prostych przyrządów takich jak pęseta czy nożyczki można przeobrazić swoje czasem mało wyraziste oczy w naprawdę zmysłowy look. Do wyboru są nie tylko rzęsy w kolorze czarnym czy brązowym, ale cała paleta kolorów a także te najbardziej wyrafinowane z kryształkami, brokatem. Oczywiście wybór rodzaju zależy od okoliczności, rzęsy sztuczne w kolorze czarnym pasują prawie na każdą imprezę czy randkę?

Jakie rzęsy wybrać?

 

Te z nas, które chcą zrobić rzęsy „raz i dobrze” i mieć problem z głowy na dłuższy czas, mogą zdecydować się na zabieg przedłużania i/lub zagęszczania rzęs u wykwalifikowanej stylistki rzęs. Na czym polega zabieg? Stylistka wykonuje przez około 2 godziny misterną pracę polegającą na doklejaniu do twoich rzęs włosek do włoska rzęs sztucznych. Efekt utrzymuje się od 2 do 4 tygodni w zależności od stadium wzrostu, w jakim znajdują się tego dnia twoje naturalne rzęsy. Co się dzieje po zabiegu? Sukcesywnie wypadają rzęsy sztuczne wraz z twoimi naturalnymi rzęsami, tak samo jak to się dzieje zwyczajowo – jeden włos wypada, w to miejsce wyrasta nowy. Po pewnym czasie, najczęściej po około miesiącu, ale bywa że wcześniej lub później, musisz się wybrać do stylistki na dopełnienie, czyli na doklejenie sztucznych włosków w miejsca przerzedzone. Jakie są zalety posiadania tego typu rzęs? Od dnia zabiegu możesz zapomnieć o posiadaniu tuszu do rzęs. W zasadzie to oko masz już „zrobione”. Minusy? Niewątpliwym minusem są koszty zabiegu oraz to, że należy wykonywać dopełnienia.

 

Jeśli zależy nam na dość długim efekcie, ale nie chcemy bawić się w dopełnianie, jeśli chcemy sprawdzić, jak się będziemy czuły ze sztucznymi rzęsami „na stałe”, a może chcemy zrobić sobie oko na dwutygodniowy urlop – możemy zdecydować się na zabieg przedłużania rzęs techniką Blink & Go. Zalety? Zabieg trwa 20 minut, efekt utrzymuje się dwa tygodnie. Minusy? Na usuniecie sztucznych rzęs musisz się umówić do stylistki.

 

Jeśli wolisz efekt na jeden wieczór, chcesz zabieg wykonać sama lub z pomocą przyjaciółki, masz do wyboru dwa rodzaje rzęs: gotowe rzęsy na pasku przygotowane do przyklejenia na powiekę lub rzęsy w kępkach. Jedne i drugie możemy dostać różnych długości, kolorów, z ozdobami lub bez, z piórkami, kryształkami, lub klasyczne, czarne…. Przy pomocy załączonego do zestawu kleju (do kępek często trzeba klej dokupić oddzielnie!), pęsety i lusterka, będziesz w stanie stworzyć niesamowitą oprawę swoich oczu.

 

Zanim przykleisz – przeczytaj!

 

Nie skracaj rzęs po ich przyklejeniu. Nie będą wyglądały już tak efektownie.

Nie odklejaj rzęs na siłę. Przy ich odrywaniu możesz uszkodzić naturalne rzęsy. Lepiej więc być cierpliwym i spróbować rozpuścić klej np. za pomocą wazeliny.

Nie przesadzaj z ilością kleju. Jeśli jest go za dużo, może wyciekać i podrażniać oczy. Kiedy dostanie się do oka, zdejmij rzęsy i solidnie przepłucz oczy wodą.

Nigdy nie smaruj klejem skóry. Nie da się tego zrobić zbyt precyzyjnie. Poza tym klej mógłby ją podrażnić.

Nie naklej kępek rzęs tej samej długości na całej krawędzi powieki. Aby wyglądały naturalnie, ich długość powinna być różna.

Nie zaczynaj też naklejania kępek od połowy powieki. Rzęsy rosną na całej długości!

Nie przyklejaj rzęs zbyt wysoko. Powinny bardzo idealnie opierać się na twoich rzęsach. W przeciwnym razie zamiast zagęszczenia otrzymasz efekt podwójnych rzęs.

 

Jeśli wybrałaś rzęsy na pasku, a zależy ci na bardzo naturalnym wyglądzie, skróć ich długość przed założeniem (nie powinny wystawać zbyt mocno poza twoje rzęsy). Warto też nieco je „wyrzeźbić”, tak by jak najbardziej przypominały naturalne.
Praktyczna wykałaczka. Jeśli zauważysz, że klej w jednym miejscu nie trzyma dobrze, dołóż go punktowo za pomocą wykałaczki.
Pomocny eye-liner. Użyty na początku wyznaczy linię, do której masz przykleić rzęsy. Nie będziesz też musiała potem wypełniać niedociągnięć.
Jeśli chcesz, aby rzęsy posłużyły ci kilka razy, nie wyrzucaj pudełka. Po każdym zdjęciu ułóż je w nim starannie. Nie tylko nie będą się psuły, ale zachowają też swój kształt.
Strategiczny wybór. Jeśli masz taką możliwość, kupuj czarny klej do rzęs ? po prostu go nie widać. Równie dobrym wyborem będzie klej biały, który po wyschnięciu staje się bezbarwny.
Jeśli nosisz okulary, nie możesz mieć zbyt długich rzęs – nie mogą opierać się o szkła.

 

 

Jak to zrobić? Instrukcja krok po kroku.

 

1. Przyłóż sztuczne rzęsy do oka i sprawdź czy nie są za długie. Jeśli wystają poza naturalne, lekko je przytnij.

 

2. Nałóż niewielką ilość kleju na linię sztucznych rzęs. Kilka kropel więcej daj na końcówki sztucznych rzęs, powinny wtedy się dłużej trzymać.

 

3. Niecałą minutę później, sprawdź czy klej jest lepki, jeśli tak można sztuczne rzęsy już przykleić do oka.

 

4. Przyklejanie sztucznych rzęs ułatwi Ci lusterko, położone poziomo na stole.

 

5. Sztuczne rzęsy nałóż na granicę naturalnych rzęs. Zacznij przyklejać od środka.

 

6. Następnie przytrzymaj je, lekko dociskając przez 20 sekund.

 

7. Poczekaj przynajmniej 5 minut i podkręć rzęsy zalotką (rób to bardzo delikatnie).

 

8. Możesz lekko od dołu wytuszować swoje naturalne rzęsy, aby nie różniły się kolorem od sztucznych rzęs. Uwaga! Jeśli sztuczne rzęsy mają cyrkonie lub inne kolorowe ozdoby, zrezygnuj z tuszowania tych naturalnych.

 

9. Granica między naturalnymi, a sztucznymi rzęsami będzie mniej widoczna jeśli podkreślisz oko cienką kreską, zrobioną przez eyeliner.

 

 

Justyna Jazgarska

wizażystka i stylistka

 

 

 

 
Ten wpis został opublikowany w kategorii makijaż, stylizacja i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *