Trwały makeup – sposobyMalujemy się codziennie. Delikatnie poprawiamy naturę lub mocniej podkreślamy nasze atuty. Intensywność makeupu zależy od naszych przyzwyczajeń, typu urody a czasem umiejętności. Przychodzi jednak ten dzień, kiedy to zależy nam, aby wykonany makijaż charakteryzował się wyjątkową trwałością. Żeby oprócz tego, że będzie piękny, był też obecny na naszej twarzy do momentu kiedy nie postanowimy go zmyć.

Po pierwsze – demakijaż. Jest to podstawa dobrego wyglądu naszej cery. Demakijaż to wieczorny obowiązek i nie ma żadnego wytłumaczenia jeśli chodzi o odstąpienie od tej zasady.

Po drugie – podkład. Lekki podkład, który ma za zadanie jedynie wzmocnić naturalny koloryt cery, nie będzie kosmetykiem trwałym. Trwalszym i lepiej tuszującym niedoskonałości cery kosmetykiem będzie podkład w kremie lub sztyfcie. Ale – nałożony zbyt dużo – sprawi wrażenie maski.

Po trzecie – podkład plus puder to nierozerwalny związek. Nie wykonamy makijażu trwałego i niebrudzącego naszych koszul, jeśli nie „zagruntujemy” pudrem wcześniej nałożonego podkładu.

Po czwarte – etapy makijażu, czyli idealna kolejność.

  • Najpierw oczywiście wklepujemy w twarz krem. Im lżejszy tym lepiej, ale dostosowujemy rodzaj kremu do wymagań naszej cery.
  • Następnie jeśli jest to konieczne, aplikujemy bazy pod makijaż (przedłużające żywot makijażu, kolorowe do zadań specjalnych, matujące, rozświetlające, itp.).
  • Zanim nałożymy podkład, stosujemy kolorowe korektory (na zaczerwienienia zielony korektor, na sińce pod oczami żółty korektor).
  • Dopiero teraz aplikujemy podkład.
  • Jeśli mamy w planie użyć korektora w kolorze cery, to nakładamy go na podkład.
  • Teraz czas na utrwalenie nałożonych wcześniej kosmetyków i na stworzenie bazy pod kosmetyki kolorowe, czyli puder. Najlepiej sypki. Puder w kamieniu sprawdzi się do ewentualnych poprawek w ciągu dnia.
  • Kolejnym etapem jest makijaż oka. Nakładamy cienie, kredki, tusz do rzęs.
  • Jeśli skończyłyśmy „robić” oko, możemy skupić się na ustach. Konturówka, pomadka, lub może sam błyszczyk.
  • Na sam koniec modelujemy twarz pudrem brązującym, rozświetlamy, wykańczamy makijaż różem.

Po piąte – akcesoria. Kremy, bazy najlepiej aplikować palcami. Korektory za pomocą pędzelka. Podkład można nałożyć przy pomocy lateksowej gąbeczki (najlepiej zwilżonej wodą, wówczas nie wsiąknie w nią zbyt dużo kosmetyku), pędzla do podkładu lub własnych palców. Wybierając opcję trzecią, uważajmy, aby nie nałożyć zbyt dużo kosmetyku. Puder sypki można nakładać pędzlem (tak samo róż, czy puder brązujący) lub puszkiem. Cienie do oczu zostaną idealnie nałożone i roztarte jedynie wówczas, kiedy będziemy je nanosić za pomocą pędzli – najlepiej z naturalnego włosia.

Po szóste – baza pod podkład – nałożona na całą twarz, rozświetlą ją i wygładzą oraz zdecydowanie przedłużą trwałość makijażu.

Po siódme – aby przedłużyć wytrzymałość pomadki, należy aplikować ją za pomocą pędzelka. Również cienka warstwa podkładu naniesiona na usta i nieznaczne przypudrowanie ich przed pomalowaniem – przedłuża trwałość pomadki.

Po ósme – bibułki matujące pomogą ci poprawić wygląd cery wówczas,kiedy na większe poprawki makijażu nie będziesz sobie mogła pozwolić.

Po dziewiąte – na wyjątkowe okazje użyj utrwalacza w sprayu. Spowoduje on, że makijaż będzie wodoodporny oraz odporny na ścieranie.

Makijaż wykonany zgodnie z powyższymi zasadami będzie trwały, dopracowany i piękny.

Justyna Jazgarska

Wykorzystano zdjęcia produktów firm:

Mary Kay – www.marykay.pl

Kryolan – www.kryolancitywarszawa.com.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii makijaż, uroda i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *