Wakacyjne sukienki – jaki fason, jaki styl, co jest teraz w sklepach?Kwintesencja kobiecości – sukienka. Długa, krótka, gładka, we wzory – w kwiatki, w paski, w groszki… Do wyboru do koloru można by powiedzieć, oceniając sklepowe półki. Jak się odnaleźć tego lata wśród aktualnych propozycji projektantów i firmowych marek? Dokąd się udać, szukając konkretnego fasonu? Który fason będzie korzystny dla mojej figury? Wybieramy się na łowy. Cel: sukienka na lato.

Najpierw ustal, jakiej sukienki szukasz.

 

Jeśli masz sylwetkę rozbudowaną od pasa w dół, czyli szerokie biodra, lub krągłe pośladki albo masywne uda i łydki w połączeniu z drobniejszą ?górą?, czyli wąskimi ramionami i małym w porównaniu z dolną częścią ciała biustem, a do tego jesteś osobą niską i drobną to:

 

odpowiednie dla Ciebie suknie będą z szerokimi dekoltami lub suknie bez ramiączek, które odsłonią Twoje obojczyki i optycznie poszerzą ramiona. Ubieraj się także w suknie empirowe, dzięki którymi biust będzie wydawał się większy. Wzory sukni powinny być drobne, proporcjonalne do Twojej figury. Jeśli chcesz założyć czarną sukienkę, wybierz taką która ma szeroko rozstawione ramiączka typu makaron i dół o linii A.

 

Jeśli jesteś osobą o średnim wzroście i drobnej budowie, to:

 

powinnaś nosić suknie empirowe, które rozszerzają się tuż poniżej biustu i luźno opadają, zaledwie muskając biodra. Materiał zebrany na linii biustu dodaje mu objętości. Odpowiednie będą także suknie bez ramiączek ? utworzą wzdłuż ramion poziomą linię, optycznie je poszerzając, a jednocześnie pozwolą Ci pochwalić się Twoim wspaniałym dekoltem.

 

Jeśli jesteś osobą wysoką i do tego szczupłej budowy, to:

 

noś suknie z dekoltem w kształcie litery B, suknie imitujące założenie kopertowe, bez ramiączek lub z dekoltem opuszczonym na ramiona, z rzucającą się w oczy ozdobą na linii dekoltu. Suknie z bardzo krótkimi rękawami lub rękawami długości ? poszerzą tułów powyżej talii. Odpowiednie będą dla Ciebie też suknie empirowe.

 

Jeśli jesteś osobą niską ale średniej budowy, to:

 

noś suknie empirowe, które skupiają uwagę na górnych partiach ciała i optycznie wydłużają nogi. Zakładaj także suknie kopertowe, albo o asymetrycznym dole ? takie wykończenie sukienki przyciągnie wzrok ku Twoim nogom, a także je optycznie wydłuży.

 

Jeśli jesteś osobą o średnim wzroście i średniej budowie ciała, to:

 

noś suknie empirowe, szczególnie o marszczonym staniku, które nadadzą pełniejszy kształt Twoim piersiom, a niżej spłyną łagodnie po biodrach. Odpowiednie dla Ciebie będą też suknie kopertowe oraz suknie o linii blisko ciała, najlepiej z delikatnym wzorem na ciemnym tle.

 

Jeśli jesteś wysoka i jednocześnie średniej budowy, to:

 

ubieraj się w małe, czarne sukienki z dekoltem w kształcie łódki lub kwadratu, które optycznie poszerzą ramiona. Możesz także nosić suknie o linii blisko ciała z rozkloszowanymi rękawami, rękawami kimonowymi lub oblamowanymi dodatkowym pasmem materiału. Odpowiednie dla Ciebie będą też sukienki empirowe z marszczonym stanikiem.

 

Jeśli jesteś osobą niską i o pełnych kształtach, to:

 

odpowiednie będą dla Ciebie suknie z dekoltem opuszczonym na ramiona, który tworzy poziomą płaszczyznę optycznie poszerzając górne partie ciała. Wybieraj suknie ze szwami pionowymi, których linie imitują kształt klepsydry. Powinnaś decydować się na suknie z materiałów średnio ciężkich, które poniżej talii luźno opadają.

 

Jeśli jesteś osobą o średnim wzroście i pełnych kształtach, to:

 

noś suknie z opuszczonym na ramiona dekoltem, które optycznie poszerzą górne partie ciała. Odpowiednie będą suknie z wycięciem w kształcie serca. Możesz również nosić sukienki empirowe z marszczonym stanikiem, które zwiększą objętość górnych partii ciała. Suknie z rozszerzonym dołem lub doszytym pasem materiału zrównoważą linie bioder.

 

Jeśli jesteś osobą wysoką i o pełnych kształtach, to:

 

decyduj się na suknie jednokolorowe, najlepsze będą ciemne kolory, które utworzą długą, pionową linię wyszczuplającą sylwetkę. Wybieraj suknie z bardzo krótkimi rękawami lub z rękawami kimonowymi, które optycznie poszerzą ramiona. Na sukienki możesz zakładać krótkie żakiety lub bolerka ? wzmocnią linię ramion, zakrywając jednocześnie najgrubsze odcinki rąk.

 

Jeśli jesteś niska i do tego puszysta, to:

 

nos suknie z dekoltem w kształcie serca, to doda górnym partiom ciała miękkich linii, harmonizujących z krągłościami bioder. Wybieraj suknie z rozszerzanymi rękawami – delikatnie zwiększą objętość ramion. Odpowiednie będą dla Ciebie suknie empirowe, które podwyższają talię, przez co nogi wydawać się będą dłuższe. Suknie powinny mieć zdobienia w okolicach biustu lub szyi, aby przyciągnąć uwagę ku górze sylwetki.

 

Jeśli masz średni wzrost i do tego jesteś puszysta, to:

 

powinnaś ubierać się w suknie z wycięciem w kształcie serca, które odsłoni dekolt oraz doda nieco miękkich linii górnym partiom ciała, dzięki czemu bardziej będą harmonizowały z krągłymi biodrami. Odpowiednie dla Ciebie będą suknie o asymetrycznym dole i nieregularnym brzegu, z godetami lub oblamowane dodatkowym pasem materiału – zrównoważą szerokie biodra i pełne uda.

 

Jeśli jesteś wysoka i puszysta, to:

 

ubieraj się w suknie gorsetowe, które atrakcyjnie zacisną Twoją talię. Odpowiednie dla Ciebie będą także suknie ze szwami pionowymi lub suknie koszulowe z guzikami albo innymi pionowymi detalami. Dekolt w kształcie serca doda sylwetce nieco miękkich linii. Suknie z dodatkowym pasem materiału u dołu odciągną uwagę od szerokich bioder.

 

Jeśli masz sylwetkę rozbudowaną od pasa w górę, czyli duży biust, szerokie ramiona i do tego wąskie biodra i dość szczupłe nogi, a do tego jesteś osobą niską i drobną, to:

 

noś suknie z ramiączkami łączonymi na szyi oraz z wycięciem w kształcie litery V i U, które sprawią, że uwaga patrzących przeniesie się z Twoich ramion ku dekoltowi. Weź pod uwagę suknie kopertowe, które dodatkowo zwiększą objętość Twoich bioder. Odpowiednie będą także suknie wykończone lamówką, sięgające do kolan lub kończące się tuż nad kolanami. Im bardziej odsłonisz nogi, tym wyższa będziesz się wydawać. Wybieraj delikatne wzory i nadruki.

 

Jeśli jesteś osobą o średnim wzroście i drobnej budowie, to:

 

odpowiednie dla Ciebie będą suknie z wąskim dekoltem w kształcie liter V, U oraz w kształcie serca. Ramiączka powinny przebiegać blisko szyi, tworząc pionowe linie optycznie wydłużające sylwetkę. Wybieraj suknie z poziomym zdobieniem u dołu, by zrównoważyć szeroką linię ramion. Powinnaś nosić sukienki gorsetowe lub o linii A, które opinają pas, a dołem się rozszerzają.

 

Jeśli jesteś osobą wysoką i do tego szczupłej budowy, to:

 

noś suknie bez rękawów, z szerokimi ramiączkami biegnącymi przez środek ramienia ? ramiona ulegną optycznemu zwężeniu i wydają się proporcjonalne w stosunku do szczupłej dolnej połowy ciała. Wybieraj fasony o średnich rozmiarach, odpowiadające wielkością Twojej figurze. Odpowiednie dla Ciebie będą suknie z dekoltem w kształcie liter V lub U oraz dołem kloszowanym lub plisowanym.

 

Jeśli jesteś osobą niską ale średniej budowy, to:

 

odpowiednie będą suknie o szerokich (ale nie rozszerzających się, tylko prostych) ramiączkach, lub z ramiączkami łączonymi na szyi. Wybieraj suknie ze zdobieniami lub przednimi kieszeniami na wysokości bioder ? dodadzą krągłości dolnym partiom ciała. Powinnaś także nosić suknie gorsetowe, które zaciskają talię i rozszerzają się nad kolanami.

 

Jeśli jesteś osobą o średnim wzroście i średniej budowie ciała, to:

 

odpowiednie dla Ciebie będą suknie z ramiączkami łączonymi na szyi. Ważne, aby ramiączka były odpowiednio szerokie, co optycznie zwęzi linię ramion. Możesz także nosić sukienki gorsetowe, które ciasno opinają talię, a niżej rozszerzają się w kierunku bioder. Ubieraj się również w suknie o obniżonej talii. Najkorzystniej będziesz się prezentować w zwiewnych, luźnych rękawach.

 

 

Jeśli jesteś wysoka i jednocześnie średniej budowy, to:

 

odpowiednie dla Ciebie będą suknie o głębokim dekolcie w kształcie półokręgu lub litery U, które rozszerzają się do linii bioder. Możesz także nosić sukienki z szerokimi ramiączkami łączonymi na szyi – szerokie ramiączka, proporcjonalne do Twojej figury, optycznie zmniejszą rozmiar ramion. Objętość dolnych partii ciała zwiększysz sukniami gorsetowymi.

 

Jeśli jesteś osobą niską i o pełnych kształtach, to:

 

wybieraj suknie o szerokich ramiączkach, proporcjonalnych do rozmiaru Twoich ramion. Noś suknie o linii A, suknie imitujące założenie kopertowe lub suknie o linii blisko ciała, które rozszerzają się dołem i subtelnie opływają biodra.

 

Jeśli jesteś osobą o średnim wzroście i pełnych kształtach, to:

 

nos suknie o linii A lub bardziej dopasowane góry z dołem plisowanym, krojonym z klinów lub z półkola. Suknie o takich fasonach rozszerzą się na Twoich biodrach lub opłyną je miękko. Wybieraj szerokie ramiączka, proporcjonalne do rozmiaru Twoich ramion, które optycznie pomniejszą górne partie ciała. Odpowiedni dla Ciebie będzie płytki dekolt w kształcie litery V.

 

Jeśli jesteś osobą wysoką i o pełnych kształtach, to:

 

wybieraj suknie z szerokimi ramiączkami, proporcjonalnymi do Twojej budowy ciała. Powinnaś nosić suknie o linii A lub suknie gorsetowe, które ciasno opinają talię, a niżej kolan rozszerzają się delikatnie. Na sukniach najlepsze będą nadruki o średnich rozmiarach, odpowiednie w stosunku do Twojej figury.

 

Jeśli jesteś niska i do tego puszysta, to:

 

odpowiednie będą dla Ciebie suknie o linii A wykonane ze średnio ciężkich materiałów, które nie są zbyt cienkie, zbyt przezroczyste i nie przylegają mocno do ciała. Korzystnie wyglądać będziesz także w sukniach z długimi rękawami lub z rękawami o długości ?, wykonanymi z ciężkich materiałów, które wygładza tułów. Suknie powinny sięgać do kolan.

 

Jeśli masz średni wzrost i do tego jesteś puszysta, to:

 

powinnaś nosić suknie kopertowe oraz imitujące założenie kopertowe z delikatnymi zdobieniami lub bez ozdób na linii ramion. Decyduj się na suknie z długimi rękawami lub o długości ?, które odsłonią jedynie najszczuplejsze odcinki rąk. Suknie powinny być wykonane z ciężkich materiałów. Możesz także ubierać się w suknie o obniżonej talii ? rozszerzając się poniżej bioder, optycznie zaokrąglą dolne partie ciała.

 

Jeśli jesteś wysoka i puszysta, to:

 

nos suknie kopertowe lub imitujące założenie kopertowe, wykonane ze średnio ciężkich materiałów, które nie będą ciasno przylegać do ciała, lecz delikatnie opłyną Twoje krągłości. Wybieraj suknie z krótkimi rękawami lub rękawami o długości ?, bez zdobień na linii ramion. Suknie powinny kończyć się tuż za kolanami.

 

Jeśli twoim problemem jest brak wyraźnie zarysowanej talii, ramiona i biust są zrównoważone równie szerokimi lub wąskimi biodrami, a do tego jesteś osobą niską i drobną, to:

 

noś suknie gorsetowe, które zwężą talię. Odpowiednie też będą suknie z rękawami opuszczonymi na ramiona i rozkloszowanym dołem ? optycznie poszerzą zarówno ramiona jak i biodra. Możesz również nosić sukienki typu empire, które poniżej biustu przylegają ciasno do ciała, a potem rozszerzają się ku dołowi. Wzory na sukniach powinny być małe i delikatne.

 

Jeśli jesteś osobą o średnim wzroście i drobnej budowie, to:

 

korzystnie będziesz się prezentować w sukniach bez ramiączek lub z dużym dekoltem w kształcie serca ? poszerzą ramiona, przez co talia będzie się wydawała węższa. Noś sukienki kopertowe zapinane lub przewiązane w talii paskiem. Noś także sukienki empirowe, ciasno opinające górę talii, a niżej rozszerzające się delikatnie wzdłuż brzucha i bioder.

 

Jeśli jesteś osobą wysoką i do tego szczupłej budowy, to:

 

wybieraj suknie o głębokim i szerokim dekolcie lub w kształcie kwadratu, wiązane lub zaciągane w talii paskiem i rozszerzające się od linii bioder. Możesz ubierać się w suknie gorsetowe, które zacisną Twoją talię, lub w suknie empirowe, które opinając biust i rozszerzając się niżej, stworzą wrażenie szczupłej talii. Decyduj się na typowo kobiece wzory o średnich rozmiarach.

 

Jeśli jesteś osobą niską ale średniej budowy, to:

 

noś suknie kopertowe o wyraźnie zarysowanej linii ramion, wiązane lub zapinane paskiem, którym można ściągnąć talię. Odpowiednie będą też suknie gorsetowe, mocno opinające talię, a niżej rozszerzające się aż do kolan. Możesz także nosić sukienki o dekolcie w kształcie serca.

 

Jeśli jesteś osobą o średnim wzroście i średniej budowie ciała, to:

 

powinnaś nosić suknie o linii A z bufiastymi rękawami, poszerzysz w ten sposób ramiona i biodra, przez co talia w porównaniu z nimi będzie sprawiała wrażenie węższej. Ubieraj się także w suknie kopertowe, których wiązanie stworzy efekt talii. Odpowiednie dla Ciebie będą również suknie empirowe. Nie powinnaś unikać sukien gorsetowych.

 

 

Jeśli jesteś wysoka i jednocześnie średniej budowy, to:

 

odpowiednie będą dla Ciebie suknie z dekoltem w kształcie liter V i U lub głębokiego półokręgu. Noś sukienki kopertowe lub imitujące kopertowe założenie, które ścisną Twoją talię paskiem lub atrakcyjnym ściągaczem. Z tego samego powodu powinnaś ubierać się w sukienki gorsetowe. Możesz także nosić suknie bez ramiączek, z dekoltem w kształcie serca.

 

Jeśli jesteś osobą niską i o pełnych kształtach, to:

 

noś suknie z dekoltem opadającym na ramiona, z szerokim dekoltem w kształcie litery V lub głębokim półkolistym dekoltem, które optycznie poszerzą ramiona, nie poszerzając niższych partii tułowia. Nos suknie empirowe, które opinają biust, a rozszerzają się w kierunku bioder, dając efekt talii. Możesz nosić suknie kaskadowe ? z tyłu opadające niżej niż z przodu, oraz suknie z pasem falbany albo dodatkowego materiału.

 

Jeśli jesteś osobą o średnim wzroście i pełnych kształtach, to:

 

noś przewiązywane w pasie suknie z dekoltem w kształcie litery V, kopertowe lub imitujące założenie kopertowe. Możesz nosić sukienki empirowe, które opinają biust, a niżej rozszerzają się delikatnie w kierunku bioder, stwarzając efekt wąskiej talii. Wrażenie szczupłej talii wywołają również suknie rozszerzające się na biodrach i wykonane ze sztywnych materiałów, na przykład tafty.

 

Jeśli jesteś osobą wysoką i o pełnych kształtach, to:

 

odpowiednie będą dla Ciebie suknie empirowe, które opinają biust, a niżej rozszerzają się delikatnie, tworząc wrażenie wysokiej szczupłej talii. Nos także suknie z dołem krojonym z klinów lub z godetami ? Twoja talia będzie się wydawać węższa. Ubieraj się w suknie kopertowe, wiązane w pasie.

 

Jeśli jesteś niska i do tego puszysta, to:

 

najkorzystniej będziesz wyglądać w sukniach z dekoltem w kształcie łódki, serca lub szerokiego półkola. Doły sukien powinny rozszerzać się od linii talii i być wykonane ze sztywnych materiałów, na przykład tafty. Możesz także nosić sukienki kopertowe, które opinają mocno pas, stworzą wrażenie kształtnej talii.

 

Jeśli masz średni wzrost i do tego jesteś puszysta, to:

 

nos suknie kopertowe wiązane w pasie lub zakładaj na suknie żakiet wcięty w talii i sięgający do bioder. W obu przypadkach nadasz sylwetce kształt przypominający klepsydrę. Decyduj się na pełne suknie wykonane ze sztywnych materiałów, na przykład tafty, które rozszerzając się od bioder, zwiększą objętość dolnych partii ciała, dzięki czemu talia będzie się wydawać węższa.

 

Jeśli jesteś wysoka i puszysta, to:

 

odpowiednie będą dla Ciebie sukienki empirowe, które stworzą efekt wysokiej i szczupłej talii. Noś suknie z szerokim dekoltem ? w kształcie łódki lub półokręgu ? i pełnym dołem rozszerzającym się poniżej talii, dzięki którym kształt figury upodobni się do klepsydry. Na sukienkę możesz założyć żakiet sięgający do pasa.

 

Jeśli natomiast masz figurę idealną, czyli szerokość bioder zrównoważona szerokością ramion lub biustu, do tego urocza talia, a do tego jesteś osobą niską i drobną, to:

 

odpowiednie będą dopasowane w talii bez rękawów, z dekoltem w kształcie litery V lub serca. Nos także dopasowane suknie z wysoko zaznaczoną talią. Nie zapominaj o sukniach kopertowych, które podkreślą Twoją figurę o kształcie klepsydry. Decyduj się na małe wzory, proporcjonalne do Twojej drobnej budowy. Noś suknie, które kończą się tuż przed kolanami.

 

Jeśli jesteś osobą o średnim wzroście i drobnej budowie, to:

 

możesz nosić sukienki z ramiączkami łączonymi na szyi, które podkreślą Twój smukły tułów, kształtne obojczyki i szczupłe ramiona. Ubieraj się także w suknie o linii blisko ciała ? mocno zaakcentują wspaniały kształt Twojej sylwetki, czyli klepsydrę. Suknie kopertowe wykonane ze średnio ciężkich lub ciężkich materiałów nadadzą ramionom bardziej wyrazistą linię i utworzą dekolt w kształcie litery V.

 

Jeśli jesteś osobą wysoką i do tego szczupłej budowy, to:

 

suknie kopertowe wykonane z lekkich lub średnio ciężkich materiałów zaakcentują wąską talię, a niżej ułożą się miękko na biodrach. Odpowiednie dla Ciebie będą także suknie o linii blisko ciała lub dopasowane sukienki z ramiączkami łączonymi na szyi i rozkloszowanym dołem ? oba fasony doskonale podkreślą kształt Twojej figury. Wybieraj sukienki o ładnych wzorach średnich rozmiarów.

 

Jeśli jesteś osobą niską ale średniej budowy, to:

 

nos suknie o linii blisko ciała, bez rękawów, które podkreślą Twoją figurę. Powinnaś nieco podwijać suknie, by sięgały kolan lub kończyły się tuż przed kolanami ? im śmielej odsłonisz nogi, tym wyższa się będziesz wydawać. Odpowiednie będą też suknie kopertowe, które podkreślą szczupłą talię oraz linie ramion i bioder. Nie zapominaj o sukniach o asymetrycznym dole i nieregularnym brzegu.

 

Jeśli jesteś osobą o średnim wzroście i średniej budowie ciała, to:

 

powinnaś nosić suknie kopertowe, które doskonale podkreślą Twoją wąską talię i delikatnie spłyną po krągłych biodrach. Odpowiednie dla Ciebie będą także suknie o linii A z szerokim pasem w talii lub zwykłym paskiem. Noś również suknie o linii blisko ciała, które podkreślą od góry do dołu doskonałe krągłości sylwetki. Najlepiej, jeśli suknia będzie jednokolorowa.

 

 

Jeśli jesteś wysoka i jednocześnie średniej budowy, to:

 

noś suknie o linii blisko ciała lub suknie gorsetowe, które podkreślą wspaniałe kształty Twojej figury. Odpowiednie dla Ciebie będą także suknie kopertowe, w których świetnie będzie się prezentować Twoja wąska talia. Jeśli jesteś bardzo wysoka i masz szczupłą szyję, pod suknię załóż bluzkę typu camisole, która przełamie pionową linię Twojej sylwetki. Suknie powinny kończyć się tuz nad kolanami.

 

Jeśli jesteś osobą niską i o pełnych kształtach, to:

 

noś jednokolorowe, ciemne suknie, tworzące długą, pionową linię ciągnącą się wzdłuż całej sylwetki, która optycznie wydłuży i wysmukli Twoją figurę. Odpowiednie będą też suknie o linii A, które opinają talię, a niżej delikatnie się rozszerzają. Wybieraj mocne, sztywne materiały, które wygładzą Twoje nadmierne krągłości.

 

Jeśli jesteś osobą o średnim wzroście i pełnych kształtach, to:

 

noś suknie gorsetowe, które podkreślą szczupłą talię, a niżej rozszerzają się delikatnie, miękko układając się na Twoich krągłościach. Ubieraj się w suknie o dekolcie w kształcie litery V, w kształcie serca lub głębokiego półkola, które odsłonią nieco piersi. Możesz nosić suknie kopertowe. Wybieraj suknie wykonane z mocnych, sztywnych materiałów.

 

Jeśli jesteś osobą wysoką i o pełnych kształtach, to:

 

wybieraj suknie z dekoltem w kształcie litery V, w kształcie głębokiego półokręgu, a także suknie koszulowe, które odsłonią trójkąt nagiego ciała pod szyją. Sukienki kopertowe lub imitujące założenie kopertowe atrakcyjnie podkreślą Twoją wąską talię. Podobny efekt zapewnią suknie z dołem o linii A i paskiem. Powinnaś wybierać jednokolorowe, ciemne suknie.

 

Jeśli jesteś niska i do tego puszysta, to:

 

powinnaś ubierać się w suknie o linii A, które ciasno opinają talię szerokim pasem, a niżej rozszerzają się delikatnie. Odpowiednie będą także suknie kopertowe lub imitujące założenie kopertowe, które podkreślą wspaniały kształt Twojej figury. Nie rezygnuj z sukienek o linii blisko ciała, wykonanych z mocnego, sztywnego materiału,który optycznie spłaszczy nadmierne krągłości.

 

Jeśli masz średni wzrost i do tego jesteś puszysta, to:

 

odpowiednie dla Ciebie będą suknie o linii blisko ciała, które podkreślą wspaniałe krągłości góry i dołu sylwetki. Możesz także nosić suknie o linii A lub suknie kopertowe ? przylegając ciasno do pasa, podkreślą wąską talię, a niżej rozszerzą się delikatnie. Suknia z tulipanową spódnicą opinającą biodra, podkreśli ich wspaniały kształt, niżej zwęzi się nieznacznie, a u dołu rozszerzy, równoważąc całą sylwetkę.

 

Jeśli jesteś wysoka i puszysta, to:

 

suknie kopertowe doskonale oddadzą kształt Twojej figury. Nos suknie z dołem o linii A i o wyraźnym, szerokim pasie. Możesz także ubierać się w suknie gorsetowe wykonane ze sztywnych materiałów. Ciemne, jednokolorowe suknie utworzą długą pionową linię wzdłuż całej sylwetki, optycznie ją wyszczuplając.

 

A następnie sprawdź w którym sklepie ją upolujesz….

 

Stradivarius – witają nas motywy: groszki, kratka, kwiaty, motywy folkowe, hippie, koronki i retro. Kolorystyka: klasyczna i stonowana ? beże, brązy, czerwień.

 

H&M – możemy wybierać wśród długich i lekkich sukienek. Panują tam trendy boho, hipie oraz orient. Mimo maxi długości sukienki są bardzo lekkie i przewiewne. Jeśli więc poszukujesz czegoś modnego i typowo wakacyjnego, koniecznie zajrzyj do sklepów tej marki. A jeśli chcesz ukryć nogi, to z pewnością tu kupisz długą sukienkę.

 

TopShop – motywy przewodnie to kwiaty, monochromatyczność oraz bogate wzornictwo w orientalnych nutach. Sukienki są na tyle zróżnicowane, że każda znajdzie coś dla siebie.

 

Zara  hasło zakupów w tym sklepie to prostota. Sukienki są przejrzyste, mimo odważnych wzorów (np. zwierzęcych). Znajdziesz tam wiele ciekawych, modnych i seksownych propozycji na gorące lato.

 

Kappahl – jednym zdaniem: łączka – pełne kwiatów i owoców doskonale pasują do trendów lat 60-tych. Ważna kwestia: panie o rozmiarze większym niż 38 z pewnością będą miały czym zapełnić koszyk tego lata.

 

Pull&Bear – prostota i asymetria. Kolory są stonowane, w przeciwieństwie do większości propozycji innych marek. Krótkie podsumowanie? Subtelnie, dziewczęco i młodzieżowo.

 

Top Secret – korci cię styl marynarski? Ale jednocześnie elegancki? I do tego fasony, które nie poszerzą sylwetki? W Top Secret upolujesz taką sukienkę.

 

Troll – skupił się na sowich nastoletnich odbiorcach, dlatego też sukienki są bardzo dziewczęce i młodzieżowe. Tuniki o sportowym charakterze oraz prosta kolorystyka sprawiają, że swobodnie można zestawiać je z bogatymi i szalonymi dodatkami.

 

Mango – długie zwiewne suknie? A może klasycznie, elegancko, prosto? Lubisz zabawę kolorami?

Jeśli poszukujesz czegoś kobiecego z dozą swobody, zajrzyj do sklepów Mango.

 

Tatuum – lubisz styl lat 60-tych i 70-tych? Kochasz błękit i jego niuanse, motywy kwiatowe i boho? Nie pomiń firmy Tatuum na trasie zakupowej.

 

Tally Weijl – lubisz podkreślać seksaplil, piękną dziewczęcą sylwetkę, a do tego kochasz drapieżne wzory i kolory, to koniecznie zajrzyj do Tally Weijl – może na wieszaku czeka na ciebie idealna sukienka na lato 2011?

 

Camaieu – jesteś praktyczną ale ceniącą trendy kobietą? Preferujesz styl casual? Twoja sukienka czeka na półce w Camaieu.

 

Elisabetta Franachi – niezwykłe szmizjerki, długie suknie, eleganckie gorsetowe góry – wszystkie propozycje są niezwykle oryginalne, dlatego jeśli poszukujesz czegoś unikatowego koniecznie skieruj się do sklepów tej marki.

 

Molton – elegancja i prostota. Suknie są proste o długości do kolan z cudowną grą kolorów. Pojawiają się niezwykłe wzory i soczyste kolory.

 

Justyna Jazgarska

 
Ten wpis został opublikowany w kategorii moda, stylizacja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *