Wielkanocne stylizacje, czyli wiosenny ale odświętny look.Mamy wiosnę. Są też obecne wszędzie wiosenne trendy. Odważne, kolorowe, żywe, nasycone, wielobarwne. Nowe kolory, nowe fasony. Lekkie, zwiewne, kobiece, ale też geometryczne, kontrastowe. Warto z gąszczu wiosennych propozycji wybrać to co będzie z jednej strony modne, z drugiej strony zgodne z tym co lubimy, w czym dobrze się czujemy. I po trzecie – postawmy na taką stylizację, która będzie odpowiednia na wielkanocne śniadanie.

Po pierwsze kolor – z czego wybieramy?

 

Albo nasycone, mocne kolory – czerwień, błękit, zieleń, róż, kanarkowa żółć i pomarańcz o intensywnych odcieniach. Występują razem lub jako akcenty.

 

Albo wciąż modna szarość, która nie należy do radosnych kolorów, ale inne barwy przy niej stają się bardziej krzykliwe. Właśnie tą właściwość postanowili wykorzystać projektanci. Czyli zaprzyjaźniamy się z szarym, a le łączymy go z ostrymi barwami.

 

Po drugie – deseń.

 

I tu trendy nas rozpieszczają – możemy wybierać spomiędzy wzorów geometrycznych: poziome, grube pasy, ale również takie na planie kwadratów, przypominające abstrakcyjne dzieła malarza Mondriana. Wzory mogą także tworzyć się „same”, na zwiewnych sukienkach w kolorowe plamy i ciapki, prowokując optyczne złudzenia geometrycznych motywów.

 

Możemy też postawić na wzory zwierzęce: motywy takie jak cętki, żyrafie łaty, pasy tygrysa i zebry. Występują w odcieniach naturalnych albo w zupełnie „odjazdowych” (króluje blady pomarańcz, róż, turkus i fiolet).

 

Inną propozycją projektantów są kwiatowe wzory i motyw natury i przyrody – w tym trendzie królują rozpuszczone włosy, kwiatowe motywy, jasne kolory (biel i pastele).

 

Po trzecie – kształt, czyli co nosimy wiosną.

 

Szerokie spodnie. Po wąskich rurkach nadszedł czas na coś zupełnie odmiennego – dzwony. Ponownie wracają do łask w wersji szerokiej, wykonane z miękkich materiałów prezentują się zjawiskowo.

 

Zwiewne sukienki maxi. Powraca moda lat 70. na zwiewne, zamaszyste suknie – cieniowane lub malowane w wielkie wzory. Długość do samej ziemi.

 

 

Kropka nad i.

 

Nasz wizerunek dopełniony zostanie poprzez odpowiednio dobraną biżuterię – zarówno złotą, jak i srebrną, ale też perły będą wdzięcznym podsumowaniem naszej stylizacji.

 

Malutka torebeczka mieszcząca nasze kobiece skarby czyli lusterko, puder, pomadkę również powinna współgrać z resztą elementów świątecznego stroju.

 

Pamiętajmy, że absolutnie niedopuszczalne jest celebrowanie świąt w eleganckim stroju, z pięknym makijażem i fryzurę oraz…. w kapciach. Dlatego odpowiednie obuwie też jest bardzo istotne.

 

Justyna Jazgarska

 
Ten wpis został opublikowany w kategorii makijaż, moda, stylizacja i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *