Wiosna, wiosna….



Dziś przedstawiamy Kobietę – Wiosnę.

Ten typ kolorystyczny występuje w naszej szerokości geograficznej niezmiernie rzadko. Bywa mylony z chłodnym typem letnim.

Cera wiosen jest brzoskwiniowa, łososiowa, jeśli blada to i tak przebija ciepły, żółtawy morelowy odcień. Większość wiosen miewa rumieńce i one też są w ciepłej tonacji łososia, moreli. Opalenizna wiosny jest bardzo charakterystyczna – piękny ciepły złocisto-żółtawy odcień brązu. Jeśli wiosna nie od razu opali się na brąz, to wcześniej jej skóra przybiera odcień czerwony (nie mylić z chłodnym różowym). Wiosny mogą posiadać piegi – zawsze w ciepłym odcieniu złota, szampana.

Wiosny od dziecka są blondynkami. Są to np. blond miodowy, złocisty, blond z refleksami w odcieniu ciepłej rudości, również słomkowe, nawet kukurydziane.

Kolory oczu to wszystkie odcienie niebieskiego: niebiesko-szare, niebiesko-zielone, błękitno-turkusowe, miodowe i jasnobrązowe. U wiosny nie występują ciemne barwy oczu, np. czarny, ciemnobrązowy, czy granatowy. Charakterystyczna jest tęczówka – bardzo klarowna, czysta, dość mocno kontrastująca z białkiem. Oprawa oczu wiosny jest delikatniejsza niż u lata, brwi, rzęsy zazwyczaj są tak jasne jak włosy.

Usta kobiety wiosny oczywiście też są w ciepłym odcieniu. Morela, łosoś, brzoskwinia, koral, ciepły brzoskwiniowy róż.

W jakich kolorach Wiosna wygląda korzystnie? Kolory wiosen to mieszanka wszystkich barw obecnych w przyrodzie o tej porze roku. Podstawą są barwy świeże, żywe, jasne, ciepłe, z domieszką żółci. Takie jak: biel kremowa, kość słoniowa, wszelkie żółcie, brzoskwinie, morele, pomarańcze, koralowy, łososiowy, ciepły brzoskwiniowy róż, miodowy, piaskowy, większość odcieni zieleni od jasnych (zieleń jabłka), po zieleń trawy, groszku, ciepły turkus, ciepły żółtawy brąz, złoty brąz, kolor metalu: złoto.

Niekorzystnie wiosna wygląda w chłodnych kolorach oraz w kolorze czarnym.

Czy już wiesz, jakim jesteś typem kolorystycznym?

Justyna Jazgarska




Ten wpis został opublikowany w kategorii stylizacja, uroda i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *