Zakładamy pasek!Talię zaznaczać trzeba. Koniec kropka. Tym zabiegiem wysmuklimy sylwetkę, podkreślimy kobiece krągłości, poprawimy proporcje figury. Dodatkowo paski mogą być ozdobnym dodatkiem do garderoby, spełniającym funkcję niemal biżuterii. Jedyny problem to właściwy pasek na właściwym miejscu. Czyli jaki pasek będzie odpowiedni dla mnie i w jaki sposób go nosić? Czy centralnie w talii, czy może lepiej na biodrach?

Punktem wyjścia w kwestii doboru odpowiedniego paska jest analiza sylwetki. To czy jesteś bardzo szczupła, czy średniej udowy ciała, czy może posiadasz obfite krągłości wpływa na fakt noszenia lub nie paska, wpływa na sposób jego noszenia i umiejscowienie. Znaczenie ma też kształt Twojej sylwetki. Czy masz sylwetkę zrównoważoną i proporcjonalną ? czyli urocza talia a biodra są wyrównane biustem lub ramionami. Czy może masz sylwetkę zrównoważoną, ale brak jej dużego wcięcia w talii? Może posiadasz figurę rozbudowaną na wysokości bioder? Albo odwrotnie – biodra są szczupłe w porównaniu z szerokimi ramionami i/lub dużym biustem?

Nie będziemy się zajmować klasyfikacją sylwetek. Analizę swojej figury musisz zrobić sama, chociażby korzystając z internetowych programów do tego stworzonych (www.jakasylwetka.pl), możesz skorzystać z porad stylistki, możesz poprosić o pomoc koleżankę, która zapewne będzie potrafiła na twoje ciało spojrzeć bardziej obiektywnie niż ty sama.

Sylwetka rozbudowana od pasa w górę szczególnie powinna zaprzyjaźnić się z paskiem. Pasek powinien być umiejscowiony na biodrach, aby nadać im więcej krągłości. Taki zabieg spowoduje że biodra się bardziej zrównoważą z większą „górą” i figura nabierze lepszych proporcji. Pasek może być szeroki, bogato zdobiony. Im jesteś niższa i tęższa tym twój pasek powinien się znaleźć wyżej, ale nie wyżej niż na górnej linii bioder,ewentualnie możesz założyć szeroki pasek zaciągnięty tuż nad biodrami.

Sylwetka prosta, zrównoważona, bez wcięcia w tali powinna nosić pasek centralnie w talii. Stworzy to iluzję wcięcia w talii, bo nawet lekkie ściągnięcie w pasie, powoduje zaokrąglenie bioder i biustu, tym samym wysmukla talię. Im jesteś niższa i tęższa tym pasek powinien być węższy i mocniej zaciskający talię.

Sylwetka rozbudowana od pasa w dół powinna absolutnie zapomnieć o pasku na biodrach, aby dodatkowo nie poszerzyć tej części ciała. Może nosić pasek na wysokości talii lub wyżej, jeśli towarzyszą temu spodnie lub spódnica o podwyższonym stanie.

Sylwetka proporcjonalna, zrównoważona, z przepiękną talią może nosić pasek jaki chce i gdzie chce. Najważniejsze jest to, żeby nie zapominać, że sam fakt posiadania doskonałych proporcji figury nie wystarczy ? należy podkreślać owe idealne kształty. Im jesteś niższa i tęższa jednocześnie tym wyżej powinnaś nosić pasek – zrezygnuj raczej z paska umiejscowionego na biodrach. Możesz za to nosić szerokie paski, nawet jak jesteś osobą niską i puszystą.

Do dzieła dziewczyny! Przymierzcie kilka pasków – zobaczycie, że ten niepozorny element garderoby potrafi zdziałać cuda dla naszych sylwetek. Odpowiednio dobrany może wspaniale nadać charakteru i smaczku naszej stylizacji.

Nie ma figury, która kiepsko prezentuje się z paskiem. Są figury, którym źle dobrano pasek. Pamiętajcie o tym.

Justyna Jazgarska

Prezentowane paski pochodzą z kolekcji firmy:

Bon Prix – http://www.bonprix.pl/
Ten wpis został opublikowany w kategorii moda, stylizacja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *