Zakupy ze stylistką.Należysz do grona kobiet, które co rano w wołają „nie mam co na siebie włożyć”? A wielkie wyjście wywołuje u ciebie atak paniki? Nie lubisz zakupów, bo masz wrażenie, że w sklepach nie ma nic odpowiedniego dla ciebie? A może chcesz gruntownie odmienić swój wizerunek, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Jeśli potrzebujesz fachowca, który ci w tym wszystkim pomoże, to powinnaś rozpocząć poszukiwania dobrej stylistki. Od pewnego czasu maja wzięcie usługi oferowane przez stylistów. Być może jest to efekt telewizyjnych programów, których głównym tematem jest podkreślenie atrakcyjności bohaterek poprzez dobór odpowiedniej garderoby, fasonów, kolorów, makijażu i fryzury. Nagle kobiety odkrywają, że wcale nie trzeba zrzucać pięciu kilogramów wagi, aby wyglądać szczuplej, uświadamiają sobie, że ich kompleksy związane z wyglądem nie mają często realnych podstaw i na przykład „duża pupa” okazuje się bardzo kształtną pupą, zbyt pulchna sylwetka jest tak naprawdę bardzo kobiecą i proporcjonalną figurą, a okrągła twarz zamienia się w owal jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki poprzez odpowiednio dobraną fryzurę i makijaż.

 

Nie ma tutaj żadnej tajemnej wiedzy ani magicznych sztuczek. Może zabrzmi to zbyt twardo i racjonalnie, ale nasz dobry wygląd zależy od zachowania odpowiednich proporcji. To matematyka i właśnie proporcje są kluczem do tego, aby wyglądać bardzo dobrze. A jeśli dołożymy sprawne operowanie kolorami i kreowanie wizerunku oprzemy na palecie barw zgodnej z naszym typem kolorystycznym to mamy sukces murowany.

 

Jeśli same nie potrafimy obiektywnie ocenić swojego typu sylwetki i dopasować do tego odpowiednich fasonów ubrań, jeśli nie jesteśmy pewnego swojego typu urody, jeśli bieganie po sklepach zazwyczaj nie kończy się zrealizowaniem celu, to z pewnością warto zaprosić na wspólne zakupy właśnie stylistkę.

 

Kim jest stylistka? Stylistka jest osobą, której zadaniem jest kreowanie wizerunku zewnętrznego klienta. Głównym elementem wizerunku oczywiście jest strój, który powinien być idealnie dobrany zarówno pod względem stylu życia, wykonywanych obowiązków zawodowych, charakteru danej osoby, preferowanego stylu ubierania się, przyzwyczajeń. Niezależnie od powyższych czynników dobór stroju powinna poprzedzić analiza sylwetki oraz analiza kolorystyczna. Po tych czynnościach wyodrębniony zostaje zbiór odzieży – fasonów i kolorów – w których klientka będzie wyglądać najkorzystniej. Uwieńczeniem tych analiz będą zakupy, które powinny zakończyć się sukcesem.

 

Oczywiście dopełnieniem wizerunku jest odpowiednio dobrany makijaż. Dobrany do indywidualnego kształtu twarzy, typu kolorystycznego, wieku klientki, stanu cery. Stylistka, jeśli zajmuje się też wizażem, powinna wykonać klientce makijaż instruktażowy, aby pokazać w jaki sposób i za pomocą jakich kosmetyków należy podkreślać piękno twarzy a korygować mankamenty.

 

Również ważną kwestią jest dobór fryzury. Stylistka powinna określić najkorzystniejszy kształt fryzury oraz oczywiście kolorystykę. Powinna też skierować klientkę do dobrego salonu fryzjerskiego, jeśli sama nie wykonuje tego typu usług.

 

Czemu warto zabrać na zakupy stylistkę? Możemy wyjść z założenia, że skoro wiemy już jaki mamy typ sylwetki, wiemy jaka paleta barw nam pasuje, wiemy jaki preferujemy styl ubierania, to w sumie nic więcej nam nie potrzeba i na zakupach sobie same już poradzimy. Często się wahamy, zanim ?zatrudnimy? fachowca od zakupów ze względów finansowych. Analiza kolorystyczna wraz z analizą sylwetki to koszt rzędu kilkuset złotych, raczej nie mniej niż 500 zł. Dochodzą do tego koszty zakupu nowych ubrań, butów, czasem dodatków. W związku z tym nowy wizerunek i gruntownie zaopatrzona szafa to jest całkiem spora inwestycja. Wynagrodzenie stylistki podczas zakupów kształtuje się w okolicy 100-150 zł za godzinę. Dużo? Nie mało. Mimo wszystko warto. Dlaczego? Zakupy ze stylistką wykonamy bardzo sprawnie. Przed godziną zero musimy ustalić budżet jaki mamy do dyspozycji na zakupy, musimy stworzyć listę konkretnych rzeczy, na które będziemy polowały. Stylistka, mając tę wiedzę plus oczywiście znając nasze wymiary, kształty i preferencje, stworzy listę sklepów, które warto będzie odwiedzić, bez tracenia czasu na bieganie w miejsca, gdzie i tak niczego dla siebie znajdziemy. Stylistka, przygotowując się do pracy z nami, planuje cały dzień. Mając przegląd ofert sklepów czy marek odzieżowych, będąc na bieżąco z trendami i promocjami, znając doskonale wszystkie mniejsze i większe sklepy, butiki czy galerie handlowe w okolicy, z pewnością tak rozplanuje wspólne zakupy, aby w 100% pozytywnie wykorzystać czas. Co zyskasz? Komfort związany z tym, że będziesz miała pewność, że w twojej garderobie znajdują się rzeczy, w których idealnie wyglądasz. Rzeczy, które z łatwością połączysz w kolejne zestawienia, bo będą w podobnym stylu, w odpowiedniej gamie kolorystycznej. A planowanie stroju na następny dzień stanie się przyjemnością.

 

Justyna Jazgarska
Ten wpis został opublikowany w kategorii stylizacja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *